Nakon što su priveli kraju sve svoje školske obaveze, učenici Prve osnovne škole Stolac proteklih dana uživali su u jednodnevnim izletima.
Destinacije ovogodišnjih jednodnevnih izleta su bile: eko imanje Farma – Ranč Buna, Počitelj, pećina Vjetrenica, Trebinje i Jajce.
Učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda, u pratnji svojih učiteljica, posjetili su eko imanje Farma Ranč na Buni, nakon čega je uslijedila posjela Počitelju.

Učenici nisu krili oduševljenje i zadovoljstvo, te su nastojali iskoristiti brojne ponuđene sadržaje, prilagođene različitim uzrastima i zabaviti se.
Učenici trećih, četvrtih i petih razreda, predvođeni svojim učiteljicama posjetili su Vjetrenicu, Trebinje, Stari grad i Medžlis, gdje su ih dočekali glavni imam i njegova porodica.



Za učenike VI, VII i VIII razreda organizovan je jednodnevni izlet u grad Jajce. Oni su uživali u prirodnim i kulturno-historijskim znamenitostima ovog kraljevskog grada.
Posjetili su Jajačku tvrđavu, Katakombe, Muzej AVNOJ-a i uživali u prelijepom ambijentu vodopada. Izlet su upotpunili odlaskom na Plivska jezera, gdje su uživali u vožnji brodicama.

Cilj škole je da znanje prenosi na najljepši mogući način, a ovi jednodnevni izleti su bili prilika da učenici uče iz neposrednog okruženja.





