U organizaciji Logoraša Stoca u petak, 19.07.2024. godine, obilježena je 31. godišnjica od zatvaranja koncetracionog logora OŠ Crnići.
U ratnom periodu je taj logor bio namijenjen za žene, djecu i starce. Sjećanje i povratak u taj period uvijek boli, ali ono što više boli je zaborav.
Ispred Upravnog odbora Udruženja logoraša Stolac zahvalili su se svima na prisustvu, posebno vijećniku GV Stolac Esadu Omaniću, koji kako su naveli, isprati svaku njihovu manifestaciju, imamu džemata Džemata Crnići-Aladinici , vjernom pratitelju Keve Mariću, koji je za potrebe Udruženja donirao 50,00KM, kao i Nerminu Hajdaroviću. Posebno su se zahvalili našoj dijaspori koja je, kako kažu, uvijek prisutna.
Borba za istinu i borba protiv zaborava se nastavlja..






