Prvi TV prijemnik stigao je na područje Stoca početkom 1962. godine. To saznajemo iz jedne novinske vijesti koju potpisuje M. Miketić, objavljene 21.02. te godine, a u kojoj se kaže:
“U selu Crnićima kod Stoca mještani su ovih dana doživjeli jedan rijetko lijep trenutak. Kada se prvi put na ekranu televizora, koji je smješten u jednoj prostoriji Zemljoradničke zadruge, pojavio spiker TV stanice Beograd, a onda počele da se redaju jedna za drugom slike ‘Drugog dijela sijela na Vrelu Bosne’, selom su odjeknuli veseli glasovi razdraganih ljudi. To je bio početak jedne nove zabave za mještane Crnića.
Odnedavno, svake večeri ljudi dolaze u salu gdje je smješten prijemnik i do kasno u noć gledaju program koji ih oduševljava. Materijalna sredstva za televizor su nabavili članovi Socijalističkog saveza i Zemljoradničke zadruge u Crnićima. Dok ljudi preko dana obavljaju poljoprivredne poslove, naveče dođu da se zabave gledajući televizijski program.
Prijem TV programa u stolačkoj opštini moguć je u još nekim selima, dok je u gradu to još nemoguće. Stočani će morati da čekaju još duže vrijeme na prijem programa. Odgovorni faktori su preduzeli inicijativu za gradnju jednog releja u blizini grada. Ovaj relej bi koštao oko pet miliona dinara. Po svoj prilici, ova sredstva će uskoro biti obezbijeđena i počet će izgradnja releja.”
izvor: 100laclook





