Učenjem Fatihe i polaganjem cvijeća ispred spomen-obilježja na Ošanjićima danas je obilježena 31. godišnjica pogibije pripadnika Teritorijalne odbrane opštine Stolac, koji su svoje živote dali u odbrani Stoca u borbama koje su se u junu i augustu 1992. godine vodile na Ošanjićima.


Uz prisustvo članova porodica poginulih boraca TO Stolac, predstavnika boračkih organizacija opštine Stolac, vjerskih predstavnika Medžlisa Islamske zajednice Stolac, bošnjačkih vijećnika u Opštinskom vijeću Stolac i ostalih građana, obilježena je i ova godišnjica koja podsjeća na žrtvu koju su podnijeli pripadnici snaga koji su branili Stolac i našu državu Bosnu i Hercegovinu.





