STOLAC – Problemi divljih deponija na lokalitetima Gorica i Badanj pećina u Gradu Stocu uskoro bi mogli dobiti svoj epilog, zahvaljujući obećanju o podršci koje je stiglo iz Federalnog ministarstva okoliša i turizma.
Predstavnici lokalne inicijative za očuvanje okoliša i kulturno-historijskog naslijeđa održali su danas konstruktivan razgovor sa savjetnicom ministrice okoliša i turizma FBiH, dr. sci. Nasihom Pozder. Tokom sastanka naglašena je važnost hitnog rješavanja problema divljeg odlaganja otpada na navedenim lokalitetima, koji narušavaju prirodni ambijent, ali i ugrožavaju kulturno-historijsko naslijeđe Stoca, piše Glasstoca.ba.
„Dobili smo konkretno obećanje o podršci Federalnog ministarstva okoliša i turizma u sanaciji divljih deponija smeća u Gorici i kod Badanj pećine, koja je izuzetno značajna za našu kulturnu baštinu“, navode iz lokalne inicijative.
Izražena je i zahvalnost Ministarstvu na brzom reagiranju i razumijevanju važnosti očuvanja prirode i historijskih lokaliteta. „Ovo je značajan korak naprijed ka stvaranju čišćeg i zdravijeg okruženja za sve građane Stoca, kao i za posjetioce naših prirodnih i kulturnih znamenitosti“, dodaju iz inicijative.
O svim daljnjim aktivnostima i eventualnim akcijama javnost će, kako je najavljeno, biti blagovremeno obaviještena.








