Federalni ministar za izbjegla i raseljena lica, gospodin Nerin Dizdar, u januaru ove godine, skrenuo je pažnju na uklanjanje putokaza prema povratničkom selu Rabrani kod Stoca, nakon čega su nadležni odreagovali, a signalizacija bila korigovana.
Međutim, ponovo je došlo do uklanjanja putokaza za ovo mjesto. Odmah po saznanju ministar Dizdar kontaktirao je nadležne u Cestama Federacije i tražio hitno postavljanje adekvatne signalizacije.
Pohvalio je brzu reakciju uprave Cesta Federacije, koja je hitno reagovala te su od Cesta dd Mostar koje vrše održavanje ove putne komunikacije zatražili korigovanje putokaza.
Od 19.07.2024. godine, kako to i treba biti, svi putnici za Neum i iz Neuma koji se žele putem okrijepiti ili svratiti do lokalne džamije imaju jasne putokaze koji ih vode do Rabrana.






