U avliji Sefer-agine džamije u Dabrici mevludskim programom i polaganjem cvijeća obilježena je 31. godišnjica stradanja Bošnjaka Dabrice i Ljubljenice.
Bošnjaci su protjerani iz Dabrice 20. juna 1992. godine. Četrnaest starijih i iznemoglih osoba koje nisu mogle pješačiti duži put kako bi se iselili iz svojih kuća ostali su u selu. U julu 1992. godeni pobijeni su od strane srpskog agresora.






