Uprkos situaciji sa koronom, lošim trenažnim procesom zadnjih 20 dana ljudi iz OŽRK ”Iskra” Stolac uspjeli su organizovati prvo izdanje Memorijalnog rukometnog turnira ”Velija Pirić”.
Turnir se igrao u znak sjećanja na istaknutog sportskog radnika rahmetli Veliju Pirića.
Iz OŽRK ”’Iskra” zahvalili su se gostujućim ekipama: RK ”Lokomotiva” i HŽRK ”Zrinjski” iz Mostara te mladoj ekipi ”Turbine” iz Jablanice na učešću, sudijskom paru Amaru Mariću iz Mostara i Tariku Dizdareviću iz Stoca, Irnesi Razić, Emi Martinović, Hani Penavi, Salmi Hasanović i Dženisu Mulaću na pomoći u organizaciji te porodici rahmetli Velije Pirića na saglasnosti za održavanjem turnira. Također, riječi zahvalnosti upućene su BHTelecomu d.o.o. na sponzorstvu ove manifestacije.
Generaciji igračica ”Iskre” rođenih 2007. god. i mlađih, i treneru Senadu Ivankoviću, čestitke na prikazanoj igri i ponašanju.
Polufinale:
RK ”Lokomotiva” Mostar: HŽRK ”Zrinjski” Mostar 10:11 (nakon izvođenja sedmeraca)
OŽRK ”Iskra” Stolac: ŽRK ”Turbina” Jablanica 23:3
Utakmica za 3. mjesto:
RK ”Lokomotiva” Mostar : ŽRK ”Turbina” Jablanica 17:6
Finale:
HŽRK ”Zrinjski” Mostar : OŽRK ”Iskra” Stolac 6:12
Najbolji strijelac: Džejla Mešić
(RK ”Lokomotiva” Mostar), 14 golova
Najbolji golman: Monika Mikulić (HŽRK ”Zrinjski” Mostar)
Najbolji igrač: Anđela Previšić (OŽRK ”Iskra” Stolac)
N. Bise







