Obilježavanje 30. godišnjice zločina na Orašlju održat će se u četvrtak, 13.7.2023., s početkom u 19 sati.
Riječ je o obilježavanju godišnjice stradanja 62 civila od njemačkih okupacijskih snaga, uz pomoć domaćih, kvislinških snaga, 12. jula 1943. godine, te godišnjice stradanja 15 civila i vojnika Armije RBiH, 13. jula 1993. godine od pripadnika hrvatskih snaga.






