U sklopu 9. Međunarodnog festivala muzike FEMUS 23. održan je svečani koncert „Snaga prijateljstva“. Zajednički koncert orkestra Kuća dobrih tonova iz Srebrenice i Gradski orkestar Stolac.
Ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK, dr. sc. Rašid Hadžović obratio se prisutnima i Istakao značaj kulturnih manifestacija koje programe ostvaruju posebno, sa djecom i mladim, te spremnost Ministarstva za podršku buduće kulturne saradnje između navedenih udruženja Stoca i Srebrenice.
Uz muziku upriličena je podjela Diploma za izvanredna muzička/glazbena postignuća za: Luciana Raguža, Adnu Rizvanović, Lejlu Elezović i Mejrem Martinović. Pohvale za učitelje sviranja Alen Festić, braća Tucaković – Meho i Alen, i Ibrahim Mahmutćegajić, te Zahvalnice za podršku u radu orkestra.






